АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ: ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Академічна доброчесність – це сукупність етичних принципів та визначених законом правил провадження академічної діяльності, які є обов’язковими для всіх учасників такої діяльності та спрямовані на забезпечення довіри до результатів навчання, досліджень та творчості.

Питання академічної доброчесності регулюється нормативними документами України та є  актуальною і цікавою темою для всіх здобувачів освіти, особливо студентів магістратури 2-го курсу.

З  метою акцентування  уваги на цьому питанні 7 листопада 2023 року було проведено загальнофакультетський навчально-методичний семінар «АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ: ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ», до якого долучилися 69 учасників освітнього процесу. Провідний бібліотекар МИКИТА ЖУРЕНКО ознайомив присутніх із основними нормативними документами, які регулюють академічну доброчесність в Україні; основними видами порушень академічної доброчесності; можливостями використання штучного інтелекту для наукових цілей; принципом роботи програми AntiPlagiarism, якою здійснюється перевірка бакалаврських і магістерських робіт в Глухівському НПУ ім. О. Довженка. Учасники заходу дізналися, які порушення академічної доброчесності виявляє програма, що означають коефіцієнти КП1, КП2 та які їх допустимі значення.

Усі здобувачі мали можливість зареєструватися на заході, щоб отримати сертифікати учасників семінару.